payvar
19 بهمن 1401 - 22:16

۳۳پروژه راه و شهرسازی در زنجان افتتاح شد

همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر پروژه‌های مختلفی در سطح استان توسط مقامات استانی افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، در هشتمین روز از دهه مبارک فجر پروژه های مختلفی در استان زنجان با حضور مقامات استانی افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.

آیین افتتاح همزمان پروژه‌های راه و شهرسازی استان زنجان با اعتبار 2 هزارو 810 میلیارد ریال با حضور ابوالفضل رفیعی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان برگزار شد.

رفیعی در این جلسه با ابراز خرسندی از افتتاح پروژه‌های راه و شهرسازی گفت: امروز اولویت نخست دولت ساخت طرح نهضت ملی مسکن است که خوشبختانه استان زنجان در کشور پیش‌قدم است.

وی با بیان اینکه دغدغه ساخت مسکن و رفع بحران آب دو اولویت نخست استان است، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک به مرور زنجان مسکن‌های ملی را تحویل متقاضیان دهیم.

اصغر اسماعیلی مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب 8 هزار و 200 کیلومتر راه روستایی داشتیم که تنها 200 کیلومتر از آن آسفالت بود، افزود: اما امروز حدود 113 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت داریم که 85 الی 90 درصد راه روستاهای بالای 20 خانوار را پوشش داده است.

همچنین امروز فاز نخست شرکت صنایع شیمیایی اکسیر آسو تولید کننده اسید سولفونیک( مواد اولیه شوینده) با سرمایه گذاری بیش  از 2 هزار میلیارد ریال افتتاح شد.

 محسن افشارچی استاندار زنجان  در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور بخش‌ خصوصی در استان گفت: خوشبختانه راه برای حضور بخش خصوصی باز شده و این یک خبر خوب برای هم استانی‌های عزیز است.

وی با اشاره به اینکه مشکل اشتغال در استان نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است، گفت: امیدواریم طی چند سال آینده مشکل اشتغال در استان ریشه‌کن شود.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1028483